Якого об`єму флягу мені обрати?

Фляги бувають 500, 600, 650, 750, 950-1000мл.

Обирати кількість фляг та їх об`єм необхідно виходячи з Ваших потреб та вподобань. Якщо Ви збираєтесь їздити на далекі відстані (туризм, походи, бревети) то краще на велосипед повісити 2 фляги. Якщо ж поїздки дім-робота або робота-дім в межах міста, то цілком вистачить однієї. Об`єм залежить від можливості поповнити запаси води серед поїздки. Якщо по дорозі не передбачається магазинів/джерел води, то краще запастись по максимуму, 750-1000мл. Однак і важити цей запас буде більше. 

Чи відрізняються фляги за розміром? Чи підійде ця фляга до мого фляготримача?

Діаметр всіх фляг (дорослих) єдиний і стандартний, так само як і діаметр всіх фляготримачів. 

Не підійти можуть деякі комбінації фляг та фляготримачів. Фіксатор на тримічі, зверху, може не співпадати з бороздою на флязі. Деякі фляги бувають взагалі без борозди і для них потрібні моделі фляготримачів зовсім вбез фіксатора. 

Дитячі фляги мають менший діаметр і потребують відповідних фляготримачів.

Чи є фляги, що не мають запаху пластику?

Запах пластику присутній майже в усіх флягах усіх виробників. В дешевших флягах він сильніший, в більш дорогих зазвичай - слабший.

Один італійський виробник випускає фляги, які мають всередині запах ванілі, однак коштують такі фляги зовсім недешево і з часом цей харчовий ароматизатор вимивається.

В будь-якому разі, нову флягу перед використанням потрібно промити всередині кілька разів щіткою чи губкою з господарським милом. Адже часто запах присутній саме через залишки матеріалів виробництва.

Чи є сенс купувати термофлягу?

Якщо Ви збираєтесь їздити в холодну погоду, то так. В літню спеку вони також допоможуть. Термофляги дійсно тримають температуру, гарячу або холодну. В залежності від матеріалів термозберігаючого шару та самої фляги, вона може зберігати температуру від 1 до 12 годин.

Чи підійде цей підфляжник до моєї фляги?

Підфляжники, як і фляги, мають єдиний стандартизований діаметр. Деякі неспівпадіння можуть бути лише в місці "фіксатор-борозда фляги", див. пит.№2.

Чи підійде цей підфляжник до мого велосипеда?

Всі найбільші виробники рам/велосипедів та підфляжників використовують єдиний стандарт кріплення. Тож в більшості випадків не виникає проблем із сумісністю фляготримачів та рам. Треба лише звертати увагу на розмір рами. В маленькі дитячі рами, а також в дорослі малих розмірів (13-14"), залежно від геометрії, деякі фляготримачі можуть не вміститись. Також деякі фляги можуть не влізти між фляготримачем і рамою. 

З якого матеріалу мені краще обрати фляготримач?

Зараз фляготримачі найпофширеніші в таких варіантах:

- алюмінієві - з листа алюмінію, чи з алю трубок/стрижнів;

- полімерні - зі скловолокна, нейлону, інших пластиків;

- карбонові - з карбонового волокна.

Алюмінієві зазвичай цдешевші за полімерні. Деякі полімерні фляготримачі недовговічні через нестійкість до уф-променів і з часом (не скоро) вони можуть луснути. Алюмінієві в цьому плані надійніші, однак з часом (також не скоро, після значного зтертя шару анодування) вони можуть залишати сліди на флягах у вигляді "металічних плям" в місці контакту з флягою внаслідок вібрації і постійного тертя.

Карбонові фляготримачі не шкрябають фляги і не бояться уф-променів, ламаються рідко. Однак коштують в рази дорожче за решту і зазвичай використовуються в спорті, оскільки вони легші алюмінієвих та полімерних.

Я маю раму малого розміру і не можу вставити флягу у стандартний фляготримач, хоча місце є. Що робити?

Варто спробувати фляготримач з боковим завантаженням. Фляга вставляється/дістається не паралельно трубі рами, вперед і вгору, а трохи з боку - вперед і в сторону. Деякі моделі бокових фляготримачів можуть переставлятись, на ліву або на праву сторону.

Додати нову відповідь